Sıkça Sorulan Sorular

Sorularınız için iletisim@fujibas.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.


1. Baskı için fotoğrafları nasıl yüklerim?

- Fotoğrafları bilgisayarınızdan yükleyecekseniz uyumlu bir tarayıcı kullanmalısınız (Chrome, Firefox, vb.).
- Eğer fotoğraflarınızı mobil telefonunuzdan yüklemek isterseniz uygulamamızı kolayca indirebilirsiniz.
- Fotoğraflarınızın “jpeg” formatında olduğundan emin olunuz.
- Fotoğraflar için minimum boyut 612x612’dir, maksimum boyut ise sınırsızdır. Ancak fotoğrafınızın boyutunun 25 MB ve altında olduğundan emin olunuz.

Sipariş vermeyle ilgili bir problem yaşıyorsanız, aşağıdaki sorunlardan biri veya birkaçı oluşmuş olabilir:

- Eğer Internet Explorer kullanıyorsanız, web sitemiz bu tarayıcı ile uyumlu değildir, özür dileriz. Lütfen uyumlu bir tarayıcı ile tekrar deneyiniz.
- Mobil ya da tablet cihazlarınızdan uygulamamızı indirerek kolayca fotoğraflarınızı bastırabilirsiniz. Aksi takdirde bu cihazlardan fotoğraf bastırmanız zor olabilir.
- Farklı bir formatta fotoğraf yüklemeye çalışıyor olabilirsiniz. Fotoğraflarınızın “jpeg” formatında olmasına dikkat ediniz.
- Yüklemeye çalıştığınız fotoğrafın boyutu uyumsuz olabilir. Fotoğraflar için minimum boyut 612x612’dir, maksimum boyut ise sınırsızdır. Ancak fotoğrafınızın boyutunun 25 MB ve altında olduğundan emin olunuz.
- Fotoğraflarınızı yüklerken fazla vakit harcıyorsanız sorun yaşıyor olabilirsiniz. Fotoğraf yükleme süresi sınırımız 8 saattir. Bu sürenin uzaması için daha çok çalışıyoruz.
- Çok fazla sayıda büyük boyutlu fotoğraf yüklemeye çalışıyor olabilirsiniz. Eğer çok sayıda fotoğraf yüklemeye çalışıyorsanız ve fotoğraflarınızın her biri 2MB ve daha yüksek boyuttaysa, yükleyicimiz yavaşlayabilir.

Buradaki cevaplar ile çözülemeyen sorun yaşıyorsanız lütfen iletisim@fujibas.com adresine e-posta göndererek bize danışınız.

2. Siparişimi kaydedip daha sonra devam edebilir miyim?

Tamamlanmamış siparişleri saklayamıyoruz, üzgünüz. Size tavsiyemiz siparişinizi uzun süre bekletmemenizdir. Web sitemiz 8 saat boyunca bekledikten sonra sipariş iptal edilmektedir.
Hala sorun mu yaşıyorsunuz? Lütfen iletisim@fujibas.com adresine e-posta göndererek bize danışınız.

3. Siparişimi iptal edebilir miyim?

Fotoğraflarınızı size bir an önce ulaştırabilmek için sistemimiz siparişinizi hemen işleme almaktadır. Bu nedenle siparişler iptal edilememektedir. Detaylı bilgi için iletisim@fujibas.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

4. Aynı fotoğrafı birden fazla sayıda bastırabilir miyim?

Fotoğraflarınızı birden fazla bastırabilmek için yükleme yaparken fotoğrafın sol alt köşesindeki miktar bölümünden istediğiniz sayıyı seçebilir ve o sayıda bastırabilirsiniz.

5. Arkadaşımın Instagram hesabındaki bir fotoğrafı bastırabilir miyim?

Maalesef sadece kendi Instagram hesabınızdaki fotoğrafları bastırabilirsiniz. Eğer arkadaşınızın kendi hesabında paylaştığı bir fotoğrafı bastırmak istiyorsanız, başka bir program aracılığıyla fotoğrafı indirip yükleme yapmanız gerekecektir.

6. Siparişimi tamamladıktan sonra fotoğrafımı Instagram’dan silebilir miyim?

Baskı sürecinde sıkıntı yaşanmaması açısından, lütfen siparişinizi verdikten sonraki 48 saat boyunca fotoğrafınızı Instagram’dan silmeyiniz.

7. Aynı siparişte hem bilgisayarım hem de Instagram’daki fotoğraflarımı bastırabilir miyim?

Kesinlikle bastırabilirsiniz! Site üzerinden “Dosya Yükle” seçeneğini seçiniz. Bu seçenek üzerinden iki yerden de fotoğraf alabilirsiniz. Bazı ürünlerimizde yalnızca bir kaynak üzerinden baskı yapılabilmektedir. Bunun için özür dileriz.

8. Fatura adresi vermem gerekiyor mu?

Hayır. Siparişleriniz için yalnızca teslimat adresi verebilirsiniz. Faturanız bu adrese gönderilecektir.

9. Siparişlerimi nasıl teslim alabilirim?

1. Kargo ile: Tüm Türkiye’ye gönderim yapılmaktadır. Siparişleriniz 3 iş günü içerisinde tarafımızdan Aras Kargo’ya teslim edilmektedir. Siparişleriniz için kargo ücreti 6 TL’dir.
2. Bayiden Teslim Alma: Siparişinizi verirken “Bayiden Teslim Al” seçeneğini işaretleyerek size en yakın bayimizi görebilirsiniz. Böylece siparişinizi kargo ücreti ödemeden teslim alabilirsiniz!

10. Teslimat adresimi değiştirebilir miyim?

Eğer teslimat adresinizi değiştirmek isterseniz iletisim@fujibas.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir. Ancak bunun için siparişinizin henüz kargoya verilmemiş olması gerektiğini hatırlatırız.

11. Üyelik avantajları neler?

- Önceki sipariş bilgilerinizi görebilir, yeniden sipariş verebilirsiniz.
- Önceki siparişlerinizdeki fotoğrafları indirebilirsiniz.
- Ödeme ve adres bilgilerinizi kaydedebilirsiniz.
- Kampanyalarımızdan herkesten önce haberdar olursunuz!